RADIODRAMA NETVÆRKS BESTYRELSE

RadioDrama Netværks bestyrelse

Radio drama Network CVR: 35595430 Kontonummer: 9860 8929712065

 

Heidi Frank Svømmekjær,

post doc. Institut for Kunst- og

Kulturvidenskab, KU

(Formand)

Kontakt: heidi@radiodrama.nu

 

Bente Larsen,

projektleder, Institut for Æstetik

og Kommunikation, AU

(Næstformand)

Kontakt: bente@radiodrama.nu

 

Eva Bjerregaard Salicath,

filminstruktør, manuskriptforfatter,

selvstændig

Kontakt: eva@radiodrama.nu

 

Camilla Weinreich Jensen,

kandidatstuderende ved Teater-

og Performancestudier, KU

Kontakt: camilla@radiodrama.nu

 

Pernille Kragh,

teatersekretær, Husets Teater,

dramatiker

Kontakt: pernille@radiodrama.nu

 

RadioDrama Netværk CVR: 35595430 Kontonummer: 9860 8929712065

Dorthe Riis Lauridsen,

producent og leder af DR Radio Drama

Kontakt: dorthe@radiodrama.nu

 

Lærke Sødring Nielsen,

radioproducent og lyddesigner

Kontakt: laerke@radiodrama.nu

 

Lee M Robinson,

cand mag i Teater- og Performance

-studier og dansk, sanger/sangskriver

og lydproducent

(kasserer og webmaster)

Kontakt:lee@radiodrama.nu

 

Afdelinger

 

PR og marketing:

pr@radiodrama.nu

Kasserer:

regnskab@radiodrama.nu

Events:

events@radiodrama.nu

FLYD 2015 STØTTES AF

BACKGROUND ILLUSTRATION BY: PIXSHARK